V stredu 22. septembra sa v Žiline už po siedmykrát konala cyklojazda.

Účastníci sa pomaly zbehli okolo fontány na námestí A. Hlinku a chvíľu po piatej hodine vyrazili na jazdu. Cyklisti, skateboardisti a korčuliari na krátky čas ovládli cestu. Vodiči áut nemali na výber a museli zastaviť. Niektorým sa to nepáčilo, no tento rok boli tolerantnejší. Nič netušiaci okoloidúci nám mávali a povzbudzovali nás. Všetko prebiehalo v príjemnej atmosfére, aj počasie prialo, tešili nás posledné slnečné lúče.

Trasa viedla okolo centra mesta, pokračovala na sídlisko Vlčince a končila v mestskom lesoparku Chrasť občerstvením v miestnom bare. Celkovo sa zúčastnilo 135 ľudí (nechýbal ani Mexičan na staručkom bicykli) vo všetkých vekových kategóriách. Najstarší účastník bol 71-ročný. O rekord najmladšieho účastníka súťažili až dve deti, ktoré ešte nevedia chodiť, no na jazdu ich zobrali ich otcovia: nad 15-mesačným Adamom zvíťazila 7-mesačná Zina!

Už teraz sa tešíme sa ďalšie pokračovanie – 21. apríla 2011 – a týmto pozývame každého, no najmä tých, ktorí doteraz váhali zúčastniť sa. Kiež by sme v ešte väčšom počte ulicu ovládli na ešte dlhší čas.

7. cyklojazda
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *