Keďže sú v súčasnosti rozpracované viaceré projektové dokumentácie pre pripravované cyklotrasy a ich výstavbu zdržujú najmä majetkové ako aj finančné komplikácie, rozhodli sme sa pokračovať v konštruktívnom návrhu na zlepšenie aspoň menších opatrení pre cyklistov a chodcov v Žiline.

Z tohto dôvodu sme vybrali ešte návrhy opatrení, ktoré by sa mohli zrealizovať v prospech cyklistov a chodcov. Ide o tieto lokality:

 

  • Na ul.M Rázusa od starého cintorína cez lávku pre peších na druhú stranu do Závodia (spoločná dopravná značka pre cyklistov a peších)
  •  Cez podchod pri Stanici Záriečie a ústí na ul. Surovova (spoločná dopravná značka pre cyklistov a peších)
  • Umožnenie vjazdu cyklistom do pešej zóny Horný a Dolný val a cez Mariánske námestie s max. rýchlosťou 10 km/h (iba doplnenie piktogramu cyklistu s vymedzením max. rýchlosti)
  • Vyznačenie priechodu pre chodcov cez ulicu Univerzitná pri VTP Zilina smerom ku OC Atrium /Carrefouru

Zaslali sme preto požiadvku na MSˇU Žilina. Tieto lokality a opatrenia boli podľa vedúceho odboru dopravy na MSU Žilina sľúbené, že ich zrealizujú.

 

Okrem nich by sme cheli aj vyriešiť nebezpečnú situáciu pod Saleziánmi na Rajeckej ceste, kde chýba priechod pre peších a prechádzajúci sú dosť ohrození automobilmi. Tu je však nutné stretnutie aj so SSC, pod ktorú cesta spadá.

 

Čo by sme chceli, aby zlepšilo pre cyklistov a chodcov v roku 2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *