O tom, že sa deň evidentne skrátil, svedčí aj dlhšia tma, ktorá hlavne pre neosvetlených cyklistov môže narobiť peknú šarapatu. Hlavne ak má na sebe ešte tmavé oblečenie, tak môže úplne splývať s okolím a pre vodiča auta sa stáva takmer neviditeľným. Naopak cyklista s reflexným prvkom je pre motoristu viditeľný až na 200 metrov.

Nezabúdajme, že nosiť reflexné prvky má cyklista povinnosť priamo zo zákona. O povinných svetlách, odrazkách vpredu a vzadu už ani nehovorím. Stále je vidieť veľa cyklistov, ktorí na sebe nemajú vôbec žiadne reflexné prvky, dokonca ani svetlá na bicykli a jazdia po tme.

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli rozdávať reflexné pásiky na vybraných komunikáciách ako aj na miestach, kde parkujú bicykle reflexné pásiky. Väčšina cyklistov pásiky privítala a ocenila ich najmä teraz, keď je dlhšie tma.

V prípade, že takýto pásik nemáte a chodíte na bicykli, môžete si ho zobrať na Stanici Záriečie alebo na mestskom úrade, kde by mal byť dostupný na informáciách. Poprípade  si ho môžete kúpiť v každom dobrom cykloobchode asi za cenu okolo 1 Eura.

Nezabúdajte, že zdravie máte len jedno!

Cyklisti, nezabúdajte na reflexné pásiky
Tagy:    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *