V utorok 22. apríla, na Deň Zeme, vzkriesime slobodný pohyb po meste, znovuzrodíme dávno zrodené cesty a cestičky, ako stvorené na prepravu spoločenským spôsobom. Priam veľkonočná jazda na všetkých nemotorových prostriedkoch navráti do ulíc jar a tých, ktorým patria (budú patriť) ulice – ľuďom. Trocha veľa symbolov a výrazných dátumov na jeden deň, jedno poobedie, jednu jazdu, ale jedno je isté – všetky platia. Po zimnej prestávke, ktorá vďaka zmene klímy, čiže aj autovýfukom, znamenala pre Žilinu viac ako tisíc percentný nárast cyklistov, opäť roztáčame pravidlené cyklojazdy. Tentokrát pod komerčným heslom – Daj sa zviesť. Upozorňujeme – kto vás v rozmedzí tohto týždňa nezvezie, nekamráťte sa s ním.

 

Pridajte sa k nám v utorok 22. 4. o 17.00 na Hlinkovom námestí v Žiline.

 

Cyklojazda nie je len nevšedná jazda pre celú rodinu. Okrem zaujímavej spoločenskej udalosti ide o oslavu slobodného pohybu po meste a o občiansky protest proti tomu, aká nedostatočná pozornosť je venovaná dopytu po verejnom priestore, ktorý by taký pohyb umožňoval.

 

Cyklojazdy sú spanilé farbisté jazdy na bicykloch, kolobežkách, korčuliach, skejtoch a ďalších bezmotorových dopravných prestriedkoch mestom. Svojou podstatou vyvolávajú v uliciach vlnu pozornosti, ale najlepšie sú stále zvnútra. Naše cyklojazdy sú predovšetkým:

– Oslavou slobodného pohybu po meste, festivalom, stretnutím, príležitosťou zažiť žilinské ulice na chvíľu inak.

– Podnetom k širšej diskusii o cyklodoprave ako o modernom, efektívnom a ohľaduplnom spôsobe pohybe po meste.

– Jasnou podporou a silným argumentom pre tých, ktorí za mestskú cyklistiku lobujú na meste a ďalších úradoch.

Daj sa zviesť – Veľká Jarná Cyklojadza

Názor na “Daj sa zviesť – Veľká Jarná Cyklojadza

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *