V piatok 27. mája sa na Mestskom úrade v Žiline konalo stretnutie pracovnej skupiny, týkajúce sa projektu Central Meetbike. Mesto Žilina ako úspešný žiadateľ získa v rámci projektu príspevok z Operačného programu Cetral Meetbike (Stredná Európa) vo výške 180 870 € na podporu a osvetu cyklistickej dopravy v mestskom prostredí.

Spolufinancovanie mesta je pritom vo výške 15 %. Ide o medzinárodný projekt, do ktorého je zapojených 12 partnerov zo štyroch európskych krajín – Slovenska, Poľska, Čiech a Nemecka. Cieľom tohto projektu je priblížiť a rozvinúť lokálne podmienky pre využívanie bicykla ako plnohodnotného spôsobu dopravy v meste a ako prostriedku pre trvalú a ekologickú mobilitu obyvateľov. V rámci projektu sa v Žiline tiež vybudujú nové bezpečné cykloprístrešky ako aj univerzálne stojany, ktoré budú situované na miestach občianskej vybavenosti. Projekt začal v marci tohto roku a bude trvať do roku 2013.

Mesto vybuduje nové cykloprístrešky a stojany na bicykle

3 názory na “Mesto vybuduje nové cykloprístrešky a stojany na bicykle

 • 15. júna 2011 o 15:11
  Permalink

  pekný balík €, ale obávam sa že prístrešky aj stojany budú tak ako doteraz zívať prázdnotou…

  Odpovedať
 • 26. júna 2011 o 20:47
  Permalink

  Myslím si, že je to veľmi dobrá myšlienka. No mám obavu či stojany nebudú “trhom”, na ktorom si zlodeji budú v kľude môcť vyberať ten “svoj” bicykel. Možno by nebolo od veci zabezpečiť tieto miesta kamerou pripojenou na záznamové zariadenie. A občas tam aj nastražiť nejaký drahší bicyklík aby sme zlodeja mohli dolapiť “on line”. Sám sa neodvážim nechať bicykel niekde v meste…

  Odpovedať
 • 27. júna 2011 o 16:32
  Permalink

  Myslienka pekna, ale moj bike by som si tam nezamkol, ani keby nan pozeralo 10 kamier. Lebo aj ked najdu cloveka, co ho ukradol (to z tych kamier byva obtiazne zistit), tak dostat bike spat je skor utopia. Povacsinou uz totiz neexistuje – aspon nie v celku. A vymahat od takeho cloveka nahradu skody, casto krat vyssia ako 3k euro, je tiez iba utopia.

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *