Ak chodíte po meste, možno ste si všimli jednak nové stojany, prefarbené cyklopruhy ale aj nové cykločudá v Žiline.
Mesto Žilina ako inak zase na jeseň inštalovalo a menilo dopravné značenie na existujúcich cyklotrasách. Nainštalovalo sa 84 cyklostojanov, teda teoreticky je možné uzamknúť 168 bicyklov.
teoreticky hovorím preto, lebo vzdialenosť medzi stojanmi je len 60cm, čo znamená že bicykel ani jeho majiteľ sa do tejto medzere veľmi ťažko zmestia.
Novinkou sú tzv. žlté čudá,ktoré môžete v počte 3 ks vidieť pred plavárňou,avšak bicykle tam ešte dávať nemôžete. Samotný výber miest na stojany mesto s nami s časti konzultovalo, inštalácia bikeboxov však bola výberom mesta. Osobne z pohľadu prevádzky by som radšej privítal boxy, kde sa bicykle iba zasunú,nie že sa musia dávať vertikálne. Pritom firma,ktorá tie boxy dodávala mala aj túto možnosť,tak neviem prečo si mesto vybralo práve tieto stojace, ktoré si určite niekto pomýli s verejnými WC. Investíciu podporila spoločnosť KIA.
no ale aby zase len nekritizovali, mesto nainštalovalo aj dva servisné stojany pred Mestský úrad a Stanicu Záriečie. Tak aspoň čosi.
Len my fakt čakáme na tie nové cyklocestičky:-(

Nové cyklostojany a cykločudá v Žiline
Tagy:    

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *