Pozývame vás na dve rozdielne, ale prepojené akcie, ktoré sa konajú v rámci Týždna mobility. Prídte sa bezpečne povoziť po meste a vybrať si svojho primátora

 

Veľká jesenná Cyklojazda

17.00, štart na Hlinkovom námestí.

Predvolebná cyklojazda bude mať určite aj trocha politický rozmer. Okrem vetru vo vlasoch budeme vnímať podarky a nepodarky mesta, sľuby budúcich primátorov, ktoré nám dláždia cestu do vysnívaného mesta cyklistov. Ale aj my niečo povieme – aj my vieme riadiť premávku, sme silný, sme vidteľný a je nás masa.

Ale okrem politiky budeme hlavne riešiť kľud na uliciach, svojho spolujazdca, hudbu s reprákov a už spomínaný vietor vo vlasoch. Investujte do mesta a seba – príďte.

 

Cyklistické mesto – diskusia s kandidátmi na primátora

19:00. Stanica Žilina Záriečie

O nových službách pre cyklistov, užívateľov MHD a pešich sa dozvedáme v posledných dňoch mnoho nového. Zároveň sa ohlasujú stavby nových parkovacích miest. Ako je to s reálnou náplňou sľubou, ako jasno majú kandiáti na primátora mesta Žilina, čo s cyklistikou, a všeobecne, čo s dopravou v meste. Budeme s pýtať na jednoduché otázky ako kandiátov, tak hľadiska – akého chcú cyklisti primátora? Akú dopravu chcú kandidáti na primátora Žiliny? Aké miesto má (mať) peší v komunálnej politike? Čó s MHD? Aká je v Žiline deľba verejného priestoru určeného na dopravu? Príďte si vybrať svojho primátora.

Účasť na diskusii prisľúbili:

Mgr. Martin Barčík

Ing. Peter Belinský

Ing. Igor Choma

Ing. Štefan Comorek

Diskusiu bude moderovať Marián Gogola

 

Bezpečne bicyklovať a diskutovať sa môžeme vďaka podpore:

 

 

Prídťe si vybrať svojho primátora

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *