Nie práve najlepšie sľubované podmienky pre rozvoj Cyklomesta vyburcovali Martina Krištofa a Vlada Randu, aby zorganizovali zbierku pre primátora.

Cieľom zbierky bolo od občanov získať financie na zakúpenie bicykla, ktorý by mohol primátor využívať. Skôr išlo aj o symbolické  upozornenie, na to, že mesto Žilina v súčanosti zaostáva v budovaní sľubovaných cyklotrás, pričom je snaha napríklad o bezplatnú MHD, pričom financie mesta moc nedovoľujú realizovať rozvojové akltivity. K tomu aj zakúpenie nového osobného automobilu za cenu 80 tisíc euro prilialo olej do ohňa a spustilo túto akciu.
bicykel_pre primátora
zdroj foto: Pravda.sk

Počas zbierky sa vyzbieralo 86 euro, za čo sa primátorovi zakúpil starší, ale fukčný bicykel. Samotný bicykel však primátor odmietol s odkazom, aby bicykel darovi radšej do deckého domova, že on si bicykel kúpi sám. Sám upozornil na problematickú situáciu, ktorú má na svedomí nie vždy úspešné a rýchle vysporiadanie pozemkov pod plánovanými cyklotrasami.

 

Táto akcia chcela upozorniť najmä na fakt, aby mesto skutočne začalo riešiť udržateľnú dopravu v Žiline, keďže máme aktuálne strategické a územno plánovacie dokumentácie a nielen čakať na financie z eurofondov. Niektoré úseky by sa dali totiž vybudovať už v súčasnosti. K jednotlivým návrhom chce prispievať aj OZ MULICA.

Primátorovi kúpili bicykel, no ten ho odmietol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *