V rámci Európskeho týždňa mobility sme tento rok pripravili v spolupráci s partnermi tieto akcie:

· ŠTRAMANDA A MODROFÚZ
Súťaž o najelegantnejšiu cyklistku/cyklistu a najvtipnejšiu fotografiu cyklistky/cyklistu.
Viac info na www.sport.zilina.sk
Termín: 27. 8. – 22. 9. 2015

· PRESADNI NA MHD A VYHRAJ
Súťaž s DPMŽ o bezplatné lístky na MHD. Každý nový cestujúci, ktorý si v období od 16. – 22. 9. 2015 zakúpi čipovú kartu s predplatenými lístkami na MHD bude zaradený do zlosovania o rovnakú hodnotu predplatených lístkov.
Viac info na www.dpmz.sk
Termín: 16. – 22. 9. 2015

· CYKLOŠKOLA PRE NAJMENŠÍCH
Príslušníci Mestskej polície v Žiline pozývajú všetkých malých cyklistov na detské dopravné ihrisko na Vlčincoch, aby si preskúšali znalosti z cestnej premávky a zároveň si precvičili zručnosti na cyklistickej dráhe so svetelnou signalizáciou dopravnými značkami. Po absolvovaní kondičnej jazdy každý účastník dostane vodičský preukaz malého cyklistu a malý darček. K dispozícii bude cca 30 detských bicyklov.
Viac info na www.mpza.sk
Termín: sobota 19. 9. 2015 od 10:00 hod.

· VEĽKÁ JESENNÁ CYKLOJAZDA
Tradičná cyklojazda ulicami Žiliny so štartom na Námestí A. Hlinku a cieľom na Mariánskom námestí, kde sa uskutoční vyhodnotenie súťaže Štramanda a Modrofúz a koncert hudobnej skupiny Balkansambel.
Viac info na www.mulica.sk
Termín: 22. 9. 2015 o 17:00 hod.

· VÝSKUMNÁ STANICA ŽILINSKEJ UNIVERZITY: AKO SA SIMULUJE DOPRAVNÝ UZOL
Aj Stanica Žilina-Záriečie je nielen kultúrnym, ale aj dopravným uzlom. Prečo je lepšie prevádzku aj takéhoto logistického uzla najskôr nasimulovať? Vysvetlia to Norbert Adamko a Miloš Zaťko z Fakulty riadenia a informatiky ŽU priamo na Stanici-Záriečie v Žiline.
Viac info na www.stanica.sk
Termín: 23. 9. 2015 o 19:00 hod.

· WORKSHOP SKRÁŠĽOVANIA BICYKLOV
Ak máš bicykel, ktorý sa Ti už nepáči, príď si pre inšpiráciu do cyklodielne Recykel (Závodská cesta 3 v Žiline).
Viac info na www.mulica.sk
Termín: 26. 9. 2015 od 10:00 hod.
· S HADOM NA ZEBRE
Súťaž určená pre žiakov základných škôl, ktorí radi dochádzajú do školy inak ako autom. Viac informácií hľadaj vo svojej základnej škole.
Termín: 21. 9. – 2. 10. 2015

· NA BICYKLI ZA VZDELANÍM
Prihlás sa vo svojej základnej škole na cyklojazdu, ktorá Ti umožní dozvedieť sa viac o téme, ktorá bude predmetom cyklojazdy.
Termín: 16. – 22. 9. 2015

· SUSEDSKÁ SLÁVNOSŤ
Cieľom Susedskej slávnosti, ktorá sa tentoraz uskutoční na Vlčinciach, je nechať obyvateľov užiť si svoje mesto, zaplniť ulice, dať verejným priestorom nový význam a zdieľať spoločné veci. V programe dňa bude piknikovanie, ochutnávka koláčov (každý môže priniesť ten svoj), grilovanie, športové aktivity ako pétanque, slackline, lanové prekážky, pingpong, stolný futbal, kreatívne dielne pre deti a psychologické poradenstvo pre rodičov, ako aj novinky Speakers´ Corner či retro „Kukova roleta”.
Viac info na www.preles.sk.
Termín: 27.9.2015 od 15:00 hod.

· 22. 9. 2015 JE MEDZINÁRODNÝ DEŇ BEZ ÁUT
Milí vodiči, skúste v tento deň nechať svoje auto doma a prepravovať sa aspoň počas tohto dňa inak. Využiť môžete svoje nohy, bicykel alebo verejnú hromadnú dopravu, pretože ide o najekologickejšie druhy dopravy.
Viac info na www.nechajmeautodoma.eu/

etm2015

Program Európskeho týždňa mobility v Žiline 2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *