Recykel

Žiline chýbalo miesto, kde by sa mohli ľudia naučiť svojpomocne si opravovať bicykle a popritom sa stretnúť v príjemnom prostredí. Nie je to totiž iba o nejakej oprave, ale aj o tom, ako využiť síce staré, ale funkčné veci, ktoré nám môžu ešte poslúžiť. Je to aj o tom, ako byť zodpovedný k prostrediu okolo nás, teda byť eko zodpovedný.

Recykel je nekomerčná a nezisková aktivita, ktorá sa snaží zlepšiť služby pre cyklistov v Žiline. Cyklodielňa vznikla v snahe prepojiť cyklistov a poskytnúť im priestor na hru, kde sa môžu podeliť o svoje skúsenosti a stretnúť sebe podobných. Zároveň chce propagovať bicykel ako lacný, zdravý a prirodzený spôsob dopravy v meste. Cítime potrebu naučiť (sa) opravovať bicykle, alebo si ich zlepšovať, vytvárať podľa vlastných predstáv. Zároveň milujeme staré bicykle, ktorých tvary, názvy a forma vypovedajú tiež o svete a realite, ktorú žijeme.

Čo ponúkame?

SamoopravovňaDielňaPožičiavanie a predaj bicyklov | Zber bicyklov | Infocentrum

Aktuality o Recykli

 

Kontakt

Občianske združenie Mulica. Sme nezisková organizácia, ktorá sa snaží okrem iného rozšíriť myšlienku: bicykel = spôsob dopravy po meste.

Adresa: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3/2844

Mobil: Martin – 0908 938 339

E-mail: recykel@mulica.sk

Otváracie hodiny: Pondelok/Streda/ Piatok- od 16h-20h

alebo každý deň telefonicky na vyssie uvedenom cisle

Facebook Recykla

 

Infocentrum/knižnica

Máte čas, kým Vám vo Velo sprinte opravia bicykel, ale vlastne by ste radi vedeli, čo je s ním? Ponúkame časopisy, knihy, a názory, ako, kde a s kým sa dá v Žiline bicyklovať. Kam sa dá dostať za mesto bez kontaktovania automobilistov, ktoré časti mesta sú vhodné pre cyklistov, z ktorej reštaurácie Vás nevyhodia s bicyklom, či čo sa deje s cyklistikou? Poskytneme Vám časopisy, knižky, alebo studnicu živých rád od našich srevismanov, cyklistov a to live v Recykli, alebo na www.mulica.sk.