Recykel

English version

Žiline chýbalo miesto, kde by sa mohli ľudia naučiť svojpomocne si opravovať bicykle a popritom sa stretnúť v príjemnom prostredí. Nie je to totiž iba o nejakej oprave, ale aj o tom, ako využiť síce staré, ale funkčné veci, ktoré nám môžu ešte poslúžiť. Je to aj o tom, ako byť zodpovedný k prostrediu okolo nás, teda byť eko zodpovedný.

Recykel je nekomerčná a nezisková aktivita, ktorá sa snaží zlepšiť služby pre cyklistov v Žiline. Cyklodielňa vznikla v snahe prepojiť cyklistov a poskytnúť im priestor na hru, kde sa môžu podeliť o svoje skúsenosti a stretnúť sebe podobných. Zároveň chce propagovať bicykel ako lacný, zdravý a prirodzený spôsob dopravy v meste. Cítime potrebu naučiť (sa) opravovať bicykle, alebo si ich zlepšovať, vytvárať podľa vlastných predstáv. Zároveň milujeme staré bicykle, ktorých tvary, názvy a forma vypovedajú tiež o svete a realite, ktorú žijeme.

Tím dobrovoľníkov z recykla tiež usporadúva malé podujatia na podporu cyklistiky v Žiline a workshopy, či grilovačky, opekačky atď. Všetky udalosti organizujeme v priateľskej atmosfére v snahe sprístupniť cyklistiku všetkým. Cyklistiku a činnosť Recykla sa pritom snažíme prieniesť aj ľuďom mimo Stanice Záriečie na verejné podujatia ako Deň zdravia či našu prezentáciu na vodnom diele (link). Viac o pripravovaných aktivitách sa dozviete na našom facebooku.

^Aktuality o Recykli

Čo ponúkame?

Kontakt

Recykel bol založený občianskym združením Mulica. Nachádza sa v areály kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie.


Otváracie hodiny
:
Pondelok – od 16h-20h
Streda        – od 16h-20h
Piatok        – od 16h-20h
alebo každý deň telefonicky na vyssie uvedenom cisle

 

 

Adresa: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3/2844

 

Martin – 0908 938 339
  recykel@mulica.sk / martin@mulica.sk
Facebook Recykla

 

^späť na hlavnú stránku