Recykel

Recykel je nekomerčná a nezisková aktivita, ktorá sa snaží zlepšiť služby pre cyklistov v Žiline. Cyklodielňa vznikla v snahe prepojiť cyklistov a poskytnúť im priestor na hru, kde sa môžu podeliť o svoje skúsenosti a stretnúť sebe podobných. Zároveň chce propagovať bicykel ako lacný, zdravý a prirodzený spôsob dopravy v meste. Cítime potrebu naučiť (sa) opravovať bicykle, alebo si ich zlepšovať, vytvárať podľa vlastných predstáv. Zároveň milujeme staré bicykle, ktorých tvary, názvy a forma vypovedajú tiež o svete a realite, ktorú žijeme.

Recykel dáva druhú šancu, opravuje a šíri ďalej krivky, ktoré pobláznia aj najsilnejších a najkrajšie.

Čo ponúkame?

SamoopravovňaDielňaPožičiavanie a predaj bicyklov | Zber bicyklov | Infocentrum

Občianske združenie Mulica

Sme nezisková organizácia, ktorá sa snaží okrem iného rozšíriť myšlienku: bicykel = spôsob dopravy po meste. Chceme tak podporiť zdravý životný štýl, vývoj detí a odľahčenie automobilovej dopravy v meste.

Kontakt

Adresa: Stanica Žilina-Záriečie, Závodská cesta 3/2844

Mobil: Martin – 0908 938 339

E-mail: recykel@mulica.sk

Otváracie hodiny:

t. č. dielňa nefunguje, požičať bicykle si môžete podľa telefonickej dohody

 

 

Žiline chýbalo miesto, kde by sa mohli ľudia naučiť svojpomocne si opravovať bicykle a popritom sa stretnúť v príjemnom prostredí. Nie je to totiž iba o nejakej oprave, ale aj o tom, ako využiť síce staré, ale funkčné veci, ktoré nám môžu ešte poslúžiť. Je to aj o tom, ako byť zodpovedný k prostrediu okolo nás, teda byť eko zodpovedný.

Zber bicyklov a náhradných dielov

RecykelDajte bicyklu druhú šancu! Recyklácia nie je len o tom, že vec vyhodíme do správneho koša, ale hlavne vec opraviť a používať ďalej. Ak máte doma, v pivnici, na povale, u babky, na chalupe starý bicykel, ktorý už nikto z Vás nikdy nepoužije, ale ku ktorému máte stále citové väzby, doneste ho – my mu dáme druhú šancu. Opravíme ho a posunieme ďalej. Darovaním náradia, bicyklov, či dielov zároveň podporíte fungovanie dielne Recykel, organizáciu cyklojázd alebo Týždňa mobility, či iných akcií na podporu cyklistiky.
Buď nám donesiete bicykel do cyklodielne alebo nás môžete kontaktovať telefonicky či mailom a my Vám s odvozom pomôžeme.

Infocentrum/knižnica

Máte čas, kým Vám vo Velo sprinte opravia bicykel, ale vlastne by ste radi vedeli, čo je s ním? Ponúkame časopisy, knihy, a názory, ako, kde a s kým sa dá v Žiline bicyklovať. Kam sa dá dostať za mesto bez kontaktovania automobilistov, ktoré časti mesta sú vhodné pre cyklistov, z ktorej reštaurácie Vás nevyhodia s bicyklom, či čo sa deje s cyklistikou? Poskytneme Vám časopisy, knižky, alebo studnicu živých rád od našich srevismanov, cyklistov a to live v Recykli, alebo na www.mulica.sk.