Väčšina práce Mulice je skrytá – rokovania, návrhy, lobbing, príprava podkladov. Týždeň mobility je možnosť zvýsknuť si a vyložiť svoje karty na vonok – aj preto Vás po piaty krát pozývame na festival alternatívy k motorom. „Festival“ sa uskutoční od 17. do 23. septembra v celej Žiline. Jeho špecifíkom je aj miešanie umenia s odbornosťou, aktivizmom a sociálnymi aspektami. Ďalšim jeho špecifikom je výrazná interakcia s občanmi. Vo viacerých akciách budete hlavnými aktérmi totižto vy – či už sa jedná o Cyklojazdu, alebo Pracovnú sobotu (17. 9.), kedy si chceme vyčistiť svoje trávniky, detské ihriská, záhradky a priestory pred svojimi domami. K akciám s dlhodobejším dopadom pre mesto patrí aj z našej strany očakávané otvorenie a spustenie prevádzky Cykloopravovne (19. 9.).

Z umeleckých akcií sme na týždennú rezidenciu pozvali maďarskú hudobne akčnú skupinu Bélaműhély (18. – 23.9), ktorá tvorí svoje nástroje recykláciou bicyklov, s ktorými tvoriahudobne divadelné performance. Rovnako ozvučí aj veľkú jesennú cyklojazdu (22. 9.). Pocyklojazde sa uskutoční cyklo módna prehliadka – české návrhárky SegraSegra a ich priatelia predstavia najnovšie modely z outfitu pre cyklistov.

Za ten týždeň Vám samozrejme ponúkneme omnoho viac, či už vo verejnom priestore, alebo o verejnom priestore. Tešíme sa na Vás. Viac info a program.

Týždeň mobility v septembri
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *