V pondelok o 17:00 sa v Nadácii Polis uskutočnila verejnsá diskusia na tému Platené parkovanie. Áno alebo nie?

Cieľom diskusie nebolo hne´d riešiť problematiku parkovania v Žiline, ale pozrieť sa trošku nezaujato na to, akým spôsobom by sa parkovanie v meste mohlo vyvíjať najmä z pohľadu rastúcej automobilizácie. Preto sme dodiskusie pozvali aj mimožilinských odborníkov a to pána Ing. libora Šímu (podpressedu Českej parkovacej asosiácie) a zároveň úradníka, ktorý má na starosti parkovanie v Prahe, pani Mgr. Petru Kolínsku (Petra Kolínská, zastupiteľka hlavného mesta, predsedníčka Výboru pre legislatívu, verejnú správu, protikorupčné opatrenia a informatiku, členka výboru pre dopravu, Praha) a pána Ing. Milana Lepetu zo Slovenskej parkovacej asociácie. Mimožilinských preto, aby nedošlo k zbytočnému obviňovaniu alebo výmene názorov, ale aby sme sa na problém pozreli skôr z odborného hľadiska.

parkovanie_diskusia

Samotná diskusia sa niesla vo veľmi dynamickom ruchu, pričom si aj samostní obyvatelia mohli povedať, čo si o riešení parkovania myslia. Nakoniec o tom, že téma bola zaujím,avá svedčí aj fakt, že diskusia trvala 3 hodiny!

parkovanie_diskusia2

 

Samotnú diskusiu si môžete pozrieť aj zo záznamu :

 

 

Ešte raz veľké poďakovanie treba vysloviť Nadácii Polis a pani Márii Prepokopovej za umožnenie diskusie, Vladovi Randovi za zorganizovanie a všetkým, ktorí sa na nej zúčastnili za trpezlovosť.Diskusia prebehla v rámci akcie MESTO_INAK.

V pondelok sme diskutovali o parkovaní.
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *