Otestovali sme systém BikeKIA

Ešte pred Vianocami sme mali možnosť otestovať na krátky čas systém verejných bickylov, ktorý sa v Žiline spustí na jar 2019.

K dispozícii bolo vyše 100 bicyklov na všetkých staniciach.

Čo sa nám páčilo:

Samotné bicykle sú relatívne vandalizmu vzdorné, oceňujeme sedlo, ktoré sa nedá vytiahnuť, integrované svetlá aj prehadzovačku. Bicykle ešte boli relatívne tuhé pri ovládaní,ale to bolo zjavne spôsobené,že boli nové ako aj zimou. Uvidíme, ako sa s bicyklami popasujú vysoký ľudia:-)

 

Požičanie bicykla.

POstiahnutí beta verzie aplikácie sme si mohli požičať bicykel bez problémov. Párkrát sa stalo, že bicykel nešiel hneď odomknúť,ale inak fungoval bez problémov. Niekedy boli trošku problémy so zaparkovaním bicyklov,ale podarilo sa to vyriešiť na ďalší pokus.

 

Čo môže možno trošku odradiť od používania je aplikácia v mobile,kde minimálne na požičanie by ste mali mať dostupný internet. Pokiaľ ho niekto nemá v mobile,môže mať problém.Teoreticky však stačí,ak bude mať stanica pokrytie bezplatného internetu v meste.

 

 

Záverom možno konštatovať, že sa bicykle otestovali skutočne cez kritické podmienky (mráz, dážď) a fungovali.nejaké tie chybyčky sa dúfajme odstránia do ostrej prevádzky.

A samozrejme, bdueme radi,ak sa počet staníc zvýši.