Príručka aktívneho Žilinčana

Občianske združenie Preles spolu s občianskymi združeniami Mulica a Návrat (náhradná rodinná starostlivosť) pripravili Príručku aktívneho Žilinčana a informačný portál www.AktivnyObcan.sk.

Cieľom príručky je informovať občanov mesta Žilina, aké majú možnosti pri riešení každodenných problémov spojených s ekológiou, dopravou, zeleňou, občianskym spolunažívaním a iných.

Sú v nej byť konkrétne odpovede na otázky typu:

  • Čo robiť ak vidíme parkovať auto na trávniku?
  • Kam volať ak vidíme túlavého psa?
  • Kde sú v Žiline zberné dvory?
  • Koho kontaktovať, ak nesvieti lampa pouličného osvetlenia?

Elektronickú verziu príručky nájdete tu. Jej tlačenú verziu už čoskoro na verejných miestach v meste Žilina a stojanoch mesta.

Zapojte sa

Obsah príručky, ktorý môžete sami upravovať a pridávať, je k dispozícii na internetovej stránke www.AktivnyObcan.sk. Táto stránka je priamo editovateľná užívateľmi a tí do nej môžu pridávať vlastné problémy a ich riešenia, prípadne svoje skúsenosti. Veríme, že sa Vám náš nápad bude páčiť.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore Nadácie Intenda v rámci programu Rozvíjame občiansku identitu, Nadačného fondu Živá energia pri Nadácii Ekopolis, ktorého partnerom je ZSE Energia, a.s. a vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange.