Chodievate do práce peši, MHD alebo na bicykli a myslíte si, že z toho okrem dobrého pocitu nemáte nič? Zapojte sa do druhého ročníka súťaže Zelená Žilina, ktorej hlavným cieľom je propagácia používania ekologických druhov dopravy. Ako? Tak, že budete chodiť do práce mestskou hromadnou dopravou, pešo alebo na bicykli. Občianske združenie Mulica pre vás pripravila súťaž a kampaň Zelená Žilina, ktorá je zameraná na podporu a propagáciu ekologických druhov dopravy.

Aké sú podmienky súťaže?

Zúčastniť sa súťaže je možné v 2 kategóriách: buď ako jednotlivci alebo ako tímy zamestnancov (pozostávajúce z minimálne dvoch členov). Jednotlivci tak budú súťažiť s jednotlivcami a tímy zase medzi sebou.

Trvanie súťaže.

Súťaž bude prebiehať od 1.júla do 30.septembra.

Čo budem musieť urobiť?

V priebehu súťaže si budete každý pracovný deň zaznamenávať, akým druhom dopravy ste išli do a z práce. Za každú cestu “do” alebo “z” práce získavate 1 bod. Za použitie automobilu získavate 0 bodov.

Napríklad:

  • Ak teda pôjdete “do” a “z” práce MHD, zapíšete si 2 body za daný deň.
  • Ale ak by vás ráno do práce zobral kolega autom a naspäť pôjdete peši, zapíšete si za daný deň len 1 bod.

Šablónu formulára, kde si budete zapisovať body, vám pošleme po registrácii. Súťažiť budete iba počas dní, kedy bude v práci, v prípade dovolenky sa vám samozrejme body rátať nebudú. Avšak nemusíte smútiť, do úvahy sa bude brať aj počet eko ciest za deň, takže v prípade dovolenky vôbec nemusíte byť v nevýhode.

Aký bude výsledok?

Výsledky sa budú priebežne uverejňovať na www.mulica.sk. Jednotlivcov ako aj firmy s najväčším počtom bodov za používanie ekologickej dopravy odmeníme zaujímavými cenami.

Registrácia

Vyplňte registračný formulár, potom vás budeme kontaktovať s ďalšími pokynmi.

V prípade ďalších otázok ohľadom súťaže, píšte na info@mulica.sk.

O čo budete súťažiť?

Odmenou za súťaž budú pre vás zaujímavé ceny, napr. zaujímavé knihy, ktoré venovalo kníhkupectvo ArtForum. Pre tých, ktorí uprednostňujú kultúru, sú pripravené vstupenky na zaujímavé akcie do kultúrneho centra Stanica. Tí, ktorí radi plávajú, môžu vyhrať voľné permanentky na mestskú plaváreň v Žiline. Súťažiaci, ktorý cestoval najviac MHD obdrží bezplatný štvrťročný lístok.

A ešte oveľa viac 🙂

Výsledky súťaže Zelená Žilina.

Súťaž Zelená Žilina 2011

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *