Na Solinkách sa už črtá cyklotrasa

Tí, ktorí bývate na Solinkách, alebo cez ne prechádzate, ste si možno všimli, že sa vybudoval nový asfaltový povrch, ktorý má slúžiť pre novú cyklocestičku.

Zhruba nový 800 metrový úsek cyklocestičky má byť súčasťou prepojenia Soliniek s centrom mesta .

V súčasnosti sa naň dostanete, ak prejdete od OC MAX smerom k základnej škole Limbová. Výhoda cyklocestičky je fakt, že prechádza centrom sídliska a oblsuhuje všetky dôležité body občianskej vybavenosti bez nutnosti používať cesty pre autá.

Časť úseku je realizovaná ako segregovaná cyklocestička od pešej dopravy a časť ako prikmnutá ku chodníku,ale oddelená vodorovným pásom pre zdravotne znevýhodnené osoby.

Sme zvedaví, ako dopadne vodorovné značenie. Celkový pozitívny dojem kazí úvodných 20 metrov od OC Max, kde križuje cyklocestička vjazd k panelákom, pričom sú tam výškové rozdiely a bolo by vhodné to dať do jednej roviny ako je aj zostatok cyklotrasy.

Súčasný stav si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii:

Malý update už sa osadilo aj vodorovné a zvislé vodorovné značenie. Je nutné povedať, že nie je preznačkované, čo je dobre. Nejaké chybičky sa nájdu, ale cyklotrasa ešte nie je oficiálne skolaudovaná,tak si počkáme na finále.