Jedinečná a jediná cyklodielňa svojho druhu na Slovensku je otvorená.

Stalo sa tak v pondelok, 19. 9. 2011 o 16:00 práve v našom meste, v Žiline. Priestor bývalého mäsiarstva na Hollého ulici č. 13 sa zmenil na nepoznanie a bude slúžiť všetkým obyvateľom, z mesta aj cezpoľným na to, aby si tu za asistencie šikovných učiteľov mohli sami opraviť svoje dvojkolesové bezmotorové tátoše, prípadne im urobiť nový, atraktívnejší vzhľad, tzv. cyklotuning. Recykel bude zároveň slúžiť aj ako priestor na stretávanie sa, informačné centrum a predajňa drobných cyklodoplnkov, aj takých, ktoré nenájdete v zabehnutých predajniach.

Ako povedal “duchovný otec” cyklodielne Martin Krištof: ” Žiline chýbalo miesto, kde by sa mohli ľudia naučiť svojpomocne opravovať bicykle a popritom sa stretnúť v príjemnom prostredí. Nie je to totiž iba o nejakej oprave, ale aj o tom ako využiť síce staré, ale funkčné veci, ktoré nám môžu ešte poslúžiť. Je to aj o tom ako byť zodpovedný k prostrediu okolo nás, teda byť eko zodpovedný.”

Za slávnostného štrngania papierovými pohárikmi, ktoré po použití putovali do odpadu na recyklovanie, sa podarilo obslúžiť aj prvého zákazníka cyklodielne, ktorému sa nainštalovala brzda. Všetci účastníci otváracieho ceremoniálu si zároveň mohli “zadžemovať” spolu s hudobníkmi z maďarskej kapely Bélaműhely, ktorí hrajú na netradičné hudobné nástroje zostrojené z priemyselného a domáceho odpadu, okrem iného aj z bicyklových súčiastok.

Touto cestou Vás všetkých srdečne pozývame do nášho Recyklu a veríme, že budete spokojní. Otváracie hodiny sme stanovili na pondelok a stredu (od 15:00 do 19:00) a nedeľu (od 9:00 do 13:00). Taktiež stále platí výzva na zber starých bicyklov ako aj ich jednotlivých súčastí, ktorým my s radosťou vdýchneme nový život, aby mohli potešiť srdce budúceho majiteľa.

Boli ste sa už pozrieť v cyklodielni? Aké sú Vaše prvé dojmy? Napíšte nám alebo zanechajte komentár.

Žilina má novú cyklodielňu Recykel
Tagy:    

4 názory na “Žilina má novú cyklodielňu Recykel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *