Aké bolo Žilinské cyklofórum 2020

Včera sme v rámci ETM 2020 v spolupráci s mestom Žilina zorganizovali “posedenie” nad zámermi nových cyklotrás v Žiline a okolí. Na dôležitosti tejto akcie pridali žilinský primátor a viceprimátor a zástupca primátora Kysuckého Nového Mesta František Šerík.

V prvej prezentácií nám Peter Jakubčík – Referent pre rozvoj Kysuckého Nového Mesta predstavil plánovanú trasu Kysuckej cyklomagistrály. Táto trasa je dôležitá aj pre žilinčanov dochádzajúcich za prácou aj voľnočasovými aktivitami.

V ďalšej prezentácií sme ukázali aké sú v Žiline intenzity cyklistov a tiež načtrli niektoré ich motivácie a správanie počas corony. Dáta si budete môcť pozrieť aj dnes počas PARKINGDAY.

Páni Vozárik a Slebodník z MsÚ nám potom predstavili zámery mesta Žilina pre nové a už aj rozostavané cyklotrasy a štatistiky a plány s využívaním verejných bicyklov v meste. Z pripravovaných cyklotrás nás zaujala aj tá na Štefánikovej ulici, kde nás môžte dnes stretnúť (viac info v texte).

S návrhmi pre nové cyklotrasy sme prišli aj mi, napr. viacúčelový pruh, či miesta pre prechádzanie ako nízkonákladové opatrenia predstavil Majo Gogola.

Myšlienku zvyšovania atraktivity cyklotrás inštaláciou a propagáciou umenia popri nich predstavil Christian Potiron za Žilina 2026 EHMK kandidátske mesto.

Konkrétne návrhy zo všetkých prezentácií si budete môcť pozrieť aj dnes na Štefánikovej ulici pri Nám. A. Hlinku od 15.00 do 18.00 v rámci PARKINGDAY.